Hacklenen Facebook Hesabı Geri Kurtarılabilir mi?

Hacklenen Facebook Hesabı Geri Kurtarılabilir mi?

Facebook hesabı kurtarma konusunda hesabınızın güvenliği açısından bazı prosedürler Facebook tarafından oluşturulmuştur. Her hesabın gizliliği kapsamında çalınan veya hacklenen hesabın bazı koşulların yerine getirilmesinin ardından geri alınması mümkün olabilir. Gerekli adımları izleyerek hesabınızı tekrar erişime açabilirsiniz.

Facebook hesap kurtarma seçeneklerini değerlendirerek hesabınızı geri alabilirsiniz. Fakat izlediğiniz her adım size sonuç vermediyse bu durumda Facebook Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizin çalınması veya bir başka kişinin eline geçmesinin ardından hesabınızın tekrar güvenliğini sağlamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Tekrar hesabınıza erişmek için profile giderek üç nokta görseline tıklayın
  • Destek bul veya şikayet et seçeneğini tercih edin
  • Başka bir şey sekmesine tıklayın
  • İleri butonunu seçin
  • Bu hesabı geri al seçeneği üzerinden hesabınızın geri alınması talebini gönderin

Yapılacak adımlar kapsamında hesabınızın geri alınması mümkün olabilir. Bu şikayet Facebook birimine iletildikten sonra hesabınızın çalındığının belirlenmesi ile Facebook bu konuda sizlere destek sağlayacaktır. Hesabınıza giriş yapamıyorsanız veya hesap bilgileriniz bir başkasının eline geçtiyse Facebook bu konular hakkında araştırmasını yaparak hesabınızı size geri ulaştırır.

Çalınan Facebook Hesabını Geri Almak Mümkün mü?

Çalınan Facebook hesabını geri alma konusunda kılavuzu inceleyebilirsiniz. Facebook başkasının eline geçen hesaplar hakkında sizlere detaylı bir kılavuz sunmuştur. Hesabınız eğer bir başkasının eline geçtiyse mail hesabı değiştirilmiş olabilir. Aynı şekilde şifrenin de değiştirildiği unutulmamalı ve bununla beraber hesabınızla ilgili birçok değişim yaşanmış olabilir. Facebook hesabı çalınan bir kimsenin hesabında tanımadığı kişilere istek gönderdiği görülebilir veya bunun yanında kullanıcı adı ve diğer kimlik bilgileri değiştirilmiş olabilir.

Bir Facebook kullanıcısının hesabı çalındığında hesabın reklam paylaşımında bulunması veya tanımadığı kişilere mesaj gönderdiği görülebilir. Facebook sunduğu ip uçları ile sizleri çeşitli konularda bilgilendirir. Öncelikle hesabınızı geri almak için Facebook destek birimi ile iletişime geçmelisiniz. Bu konuda sizlere destek sağlayacak uzman ekip bazı sorular yönlendirir ve kısa süre içerisinde hesabınızın kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı bilgileri bir başkasının eline geçtiğinde Facebook yardım merkezi üzerinden sizlere izleyeceğiniz tüm yolları anlatır. Yardım merkezini incelerken Facebook kullanıcı bilgilerinize ihtiyaç yoktur. Bu sayede herkes yardım merkezi üzerinden detaylara ulaşabilir. Zararlı yazılımları önlemek ve bunun yanında araç ve ip uçları kısmından hesabınızı nasıl geri alacağınızı inceleyebilirsiniz.

Facebook Destek Ekibi Ne İşe Yarar?

Facebook destek ekibi sayesinde birçok konuda yardım alabilirsiniz. Çalınan bir hesap destek birimine bildirilmelidir. Bu sayede işlemleriniz sırasında size profesyonel destek sağlanır ve hesabınızın kurtarılması için gerekli işlemler yapılır. Bir kişi hesabının çalındığını belirtiyorsa bu durumda bazı güvenlik protokollerinden geçmesi gerekir. Birtakım soruların doğru cevaplanmasının ardından destek ekibi sizlere hesap kurtarma konusunda yardımcı olacaktır.

Facebook ilkeler ve şikayetler sekmesini yardım merkezinde bulabilirsiniz. Daha sonra başkasının eline geçen sahte hesaplar kısmından size özel notları görüntüleyebilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde ilgili adımları izledikten sonra hesabınızı kurtarmanız mümkündür. Sizlere verilen adımları izlediğiniz sürece destek ekibi ile birlikte hesabınızı geri kazanabilirsiniz.

Başkasının eline geçen hesapların şikayet edilmesini sağlayan destek ekibi sizlere çalınan hesaplarınız hakkında yardımcı olur. Gerekli incelemelerin başlatılması için destek ekibine ayrıntıları vermeniz lazımdır. Hesabınızın çalındığını ve incelenmesi gerektiğini belirtebilirsiniz. Bu sayede destek ekibi sizlere en hızlı şekilde yardımcı olacak ve gerekli işlemlerin başlatılmasını sağlayacaktır. Bu işlemler kapsamında sizden bazı kişisel bilgiler istenebilir. Bu bilgilerin tamamını doğru ve eksiksiz paylaşmanız hesabınızın geri alınması adına önem taşır.