Girişimci sözleri ile başarıya bir adım daha yaklaşın

Girişimci sözleri ile başarıya bir adım daha yaklaşın

Girişimci sözleri, sosyal medya hesabı yönetenler için önemli bir kaynak. Bu sözleri okuyarak daha iyi işler başarmak mümkün.

Instagram, Twitter, Facebook veya YouTube gibi pek çok sosyal medya platformu bulunuyor. Her platformun kendine özgü özellikleri yer alıyor. Platformlardan birini seçerek bu platformda daha da büyümek isteyen kullanıcılar her zaman başarılı olmayabilir. Girişimciler  başarı elde edene kadar pek çok aşamadan geçtiler. Geçtikleri her aşamayı not eden ve bol bol kitap okuyan girişimcilerin sözlerini okuyarak motive olmak mümkün.

Girişimci sözleri ile başarıya yaklaşmak

Robert Collier’i bir sözüne göre başarı, her gün ufak ufak tekrarlanan çabaların bir toplamı olarak yer alıyor. Yani Collier burada başarının bir anda gelmeyeceği, zamanla oluşacağı açıklanıyor. Parça parça elde edilen başarılar büyüdükçe daha iyi başarılara yol açıyor.

Jim Rohn’un bir sözüne göre başarılı insanlar başarısız insanların yapmak istemediği şeyleri yapıyor. Bir işin kolay olmasını değil daha iyi olmasını dilemenin önemli olduğunu belirten Rohn, bu konu önemli bir mesaj veriyor. Bazı insanlar bir işe girerken kolaya kaçmak isteyebilir. Bu durum işin başarılı olmasına engel olabiliyor. Örneğin bir işe büyük bir yatırım alıp bu riski göze almak gerekiyor fakat yatırımın mantıklı olması da önemli bir konu.

Ampulü icat eden Thomas Edison’un saf ettiği bir söze göre en büyük zaafın pes etmek olduğunu, başarılı olmanın yolunun bir kere daha denemek olduğu belirtiliyor. Bildiğiniz üzere Edison, ampulü icat ederken bu konuda bol bol deney yapmış bir kişi. Sürekli yaptığı deneyler ile ampulü bulmaya çalışan Edison, uzun uğraşların sonucunda hedefine ulaşmıştı.

Earl Nightingale’nin söylediği söze göre bir şeyi başarmak için gereken zaman nedeniyle hayallerden vazgeçilmemesi gerektiği açıklanıyor. Zaman her halükarda gelip geçen bir kavram. Yani özet geçmek gerekirse Nightingale, ne olursa olsun kişi hayalinin peşinden gitmeli, o hayali yarıda bırakmamalı. Bu sayede kendi işini yaparak dünyaya daha başarılı bir icraat bırakır.