Facebook'ta Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Facebook'ta Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Facebook'ta kimlik doğrulama sayesinde güvenle hesabınızı kullanabilirsiniz. Hesabınızın güvenliğini sağlayan çift faktörlü doğrulama kodunu tercihe göre seçebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu sayede hesabınız ile ilgili hiçbir şüphe kalmaz. Hesap bilgilerinizi ve gizliliğinizi koruyan bu sistem sayesinde Facebook kullanıcıları güvenle hesaplarını yönetebilir. Hesap yönteminde kimlik doğrulama seçeneği kişiselleştirilebilir.

Facebook yardım merkezi üzerinden kimlik doğrulama hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Doğrulama için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir:

  • Facebook hesabınıza giriş yapın
  • Sağ üst köşede yer alan kullanıcı adınıza tıklayın
  • Gizlilik hesaplarına giriş yapın
  • Hesabınızın güvenliğinin sağlanması adımını izleyin
  • Eklenecek güvenlik yöntemi için gerekli talimatları verin

Facebook kimlik doğrulama hizmetinden yararlanacak kişiler güncel bilgilerle bu işlemlerini gerçekleştirebilir. Cep telefonunuza gelecek olan kod ile birlikte hesabınıza giriş yaptığınızda kimlik doğrulama adımlarını yerine getirirsiniz. Sonrasında ise hesabınıza daha güvenli giriş yapabilirsiniz. Kimlik doğrulama hesabınızın çalınmasının veya hacklenmesinin önüne geçer. Bu şekilde daha güvenli şekilde hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Unutulmaması gerekir ki kimlik doğrulamada güncel cep telefonunuza erişiyor olmanız gerekir.

Facebook'ta Kimlik Doğrulama İptal Edilir mi?

Facebook'ta kimlik doğrulama iptali gizlilik ayarlarından yapılabilir. Dilerseniz istediğiniz zaman kimlik doğrulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Açma kapama işlemlerini dilediğiniz zaman yapmak için hesabınıza erişiyor olmanız gerekir. Ayrıca cep telefonuna son bir SMS gelir ve verilen kodu giriş yaptıktan sonra iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İptal edilecek olan kimlik doğrulama hizmetini dilediğiniz zaman geri açabilirsiniz.

Her zaman elinizin altında olması gereken bir özellik olan kimlik doğrulama sürekli veya belirli süreliğine kullanılabilir. Tamamen hesabınızda güvenliği arttırmak için tercih edeceğiniz kimlik doğrulama hizmetinde tercih kişiselleştirilebilir. Giriş uyarıları kısmında iki faktörlü kimlik doğrulaması ile değiştirilebilir. Daha öncesinde cep telefonu numaranızı paylaştıysanız kimlik doğrulama adımlarını kolayca belirleyebilirsiniz. Fakat güncel cep numaranız bulunmuyorsa öncelikli olarak cep numaranızın giriş yapılması gerekir.

Kimlik doğrulama hizmeti her Facebook kullanıcı tarafından kolayca kişiselleştirilebilir. Ayarlar ve gizlilik bölümünden istediğiniz zaman kimlik doğrulama yapabilirsiniz. Erişim kolaylığı sağlaması adına Facebook kullanıcıları için yardım merkezini kurmuştur. Bu merkez üzerinden kimlik doğrulama hakkında bütün detaylara ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olacak bilgiler ışığında daha rahat şekilde kimlik doğrulama iptal ve yenileme işlemlerini yapabilirsiniz.

Facebook'ta Kimlik Doğrulama Kodu

Facebook'ta kimlik doğrulama kodu güncel cep telefonunuza gelir. Facebook hesabınızda kimlik doğrulamayı açtığınız zaman her giriş yaptığınızda kimlik doğrulama kodu gelir. Kod sürekli yenilenir ve hesabınızın çalınması imkansızdır. Hesap şifreniz bilinse dahi kimlik doğrulama kodu olmadan hesaba erişilmez. Bu adımları açıp kapamak sizin elinizdedir. İsterseniz kimlik doğrulama hizmetini ayarlar bölümünden kolayca açarak hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Facebook tarafından oluşturulan kimlik doğrulama hizmetinde iki faktörlü adım girişte asla sorun yaratmaz. Fakat sorun yaşarsanız yardım merkezindeki adımları izleyebilirsiniz. Oldukça kısa süre içerisinde yardım merkezi hesabınız hakkındaki emniyet kaldırmasını gerçekleştirmenize olanak tanır. Hesapların çalınmasının önüne geçen bu sistem kullanıcıların çoğu tarafından tercih edilir.

Kullanıcılar için büyük bir kolaylık sunan kimlik doğrulama hizmetinde güvenle hesabınızda işlemler yapabilirsiniz. Çünkü doğrulama kodu olmadan hesaba erişmek imkansızdır. Hesabınıza herhangi bir sorun yüzünden erişemiyorsanız yardım merkezinde merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ayrıntılı ve detaylı şekilde yardım merkezinde sunulan adımları izleyebilirsiniz. Yardım merkezinde sunulan adımlar hesabınız hakkında yaşadığınız kimlik doğrulama sorunlarına çözüm bulur. Kısa süre içerisinde aradığınızı bularak yardım merkezi üzerinden dilediğiniz ayarı ve kişiselleştirmeyi yapabilirsiniz.