Facebook özellikleri ile yükselmek

Facebook özellikleri ile yükselmek

Facebook özellikleri ile birlikte popüler bir kullanıcı olmak aslında çok kolay bir işlem. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken uygulamayı verimli kullanması.

Günümüzde pek çok sosyal medya platformu bulunuyor. Bu platformlardan bazıları oldukça ilgi çekici özelliklere sahip iken bazıları yüksek kullanıcı potansiyeline sahip olmasıyla kullanıcıların ilgisini çekiyor. Facebook da bu mecralardan birisi olarak yer alıyor. Facebook’ta bir sayfa açan kullanıcının bu sayfayı en iyi şekilde büyütmesi için pek çok çalışma yapması gerekiyor. Facebook’un özelliklerinden en iyi şekilde yararlanan bir kullanıcı bir de Facebook sayfa beğenisi gibi paketlerden yararlanırsa o sayfanın hızlı bir şekilde büyümesine imkan sağlayabilir.

Facebook uygulamasının özellikleri

Facebook’un özelliklerinden birisi sayfa sistemi olarak yer alıyor. Facebook’ta bulunan sayfa sistemi sayesinde sayfaları topluca yönetmek ve sayfaların ne durumda olduğunu görmek mümkün. Yönetilen sayfalar kısmında sayfaların toplam beğenme ve takip sayısı belirtiliyor. Sayfaların sağ kısmında ise ne kadar bildirim ve mesaj geldiği yazıyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde tek bir ekrandan tüm sayfaların son durumunu öğrenebiliyor. Sayfa sistemi ile birlikte beğenilen sayfaları görmek ve sayfa davetlerini incelemek de mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcılar keşfet butonu ile yeni sayfalar keşfedebiliyor, daha fazla fikir alabiliyor.

Bir sayfa yönetenler için Facebook özellikleri arasında yer alan istatistik sistemi harika bir fırsat. Çünkü Facebook sayfası yönetenler için oldukça önemli olan istatistikler ve raporlar bir sayfanın ne durumda olduğunu gösteriyor. Örneğin bir Facebook sayfasının toplam beğenme sayısının ne kadar arttığı, o sayfadaki paylaşımların ne kadar etkileşim aldığı, her paylaşımın ne kadar tuttuğu gibi her bir detay istatistikler ile öğreniliyor. İstatistiklerin genel görünümünde ne kadar kişiye erişildiği, gönderi etkileşimleri ve sayfa beğenmeleri belirtiliyor.

Facebook’ta sıkça işe yarayacak özelliklerden birisi de kaydetme sistemi. Facebook kullanıcıları bu sistemi kullanarak beğendiği ve kaydetmek istediği bir paylaşımı kaydedebiliyor ve istediği zaman inceleyebiliyor. Örneğin sayfada sonradan paylaşmak için beğenilen bir gönderiyi kayıt edip sonradan bu gönderiye ulaşmak mümkün.