Başarı sağlayan girişimci sözleri

Başarı sağlayan girişimci sözleri

Başarı sağlayan girişimci sözleri sayesinde kullanıcıların daha bilgili olması ve o işte daha ileriye gitmesi mümkün olmakta.

Dünya üzerinde yer alan pek çok girişimci bu zamana kadar gerçekleştirdikleri projeler ile insanlara ilham kaynağı oldu. Bu insanlar yalnızca geleceğe yaptıkları ile iz bırakmadı, ayrıca söyledikleri sözler ile de kullanıcıların ilgisini çekti. Bu konuda bilinmesi gereken pek çok girişimci sözü yer alıyor.

Başarı sağlayan girişimci sözleri

Sosyal medya hesabı işletirken burada yer alan girişimci sözlerine ağırlık vermek kullanıcının etkili bir şekilde profesyonelliğe gitmesine imkan tanıyabiliyor. Albert Einstein’ın bir sözünden başlayalım. Einstein, mantığın insanları A noktasından B noktasına götürdüğünü söylerken hayal gücünün insanları her yere götürebileceğini, hayal gücü ile insanların pek çok kapıyı açabileceğini belirtiyor. Kısacası bir proje geliştirirken hayal gücünü kullanarak o projenin nasıl gelişebileceği konusunda daha çok bilgi edinmesi gerekiyor.

Bill Gates’in bilinen sözlerinden birisi de teknoloji ile ilgili. Eğer ki verimli bir işe teknoloji katılır ise o işin verimliliği daha da artarken verimsiz bir işe teknoloji katmak o işin verimliliğini arttırmaz, aksine daha da azaltır. Kısacası Gates, bir iş yaparken verimli olmasına ve teknoloji ile o işin daha verimli çalışmasına imkan tanımak gerektiğinden bahsediyor. Örnek vermek gerekirse bir ofiste çalışırken otomasyondan yararlanmak işlerin daha hızlı yürümesine imkan tanıyor.

Başarı sağlayan girişimci sözleri arasında Arnold Glasow’un bir sözü de dikkat çeken sözler arasında yerini almış durumda. Glasow’a göre liderliğin en önemli yanlarından birisi bir problemi acil durum ortaya çıkmadan fark etmektir. Kısacası liderlik vasfı olan kişilerin bu becerisi daha gelişmiş olmalı. Bu sayede ekip daha başarılı bir proje geliştirebilir, gerekli önlemleri buna göre alabilir.

Adena Friedman’ın söylediği bir söze göre iş hayatında başarılı olmak için risk almak gerekiyor. Eğer ki kişi risk almadan iş yapmaya çalışıyor ise başarılı olma ihtimali daha düşük olur. Kısacası bir işe girerken riskleri de göz önünde bulundurarak o işi en iyi şekilde yapmak gerekiyor.