3 Adımda Facebook Hesabını Dondurma

3 Adımda Facebook Hesabını Dondurma

Facebook hesabını dondurma işlemleri hakkında detaylı bilgiyi yardım merkezi üzerinden öğrenebilirsiniz. Facebook yardım merkezinde sizler için tüm aşamalar sıralanmıştır. Facebook hesabını dondurmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar:

  • Facebook sağ üstte yer alan profil bölümüne tıklamanız gerekir
  • Ayarlar ve gizlilik bölümünde ayarlara tıklayın
  • Son olarak hesaplar merkezi üzerinden ayarlar menüsünde hesap merkezini seçin ve hesabı dondurun

İlgili adımları gerçekleştirdikten sonra hesabınızı doldurabilirsiniz. Ayrıca hesap dondurma işlemleri otomatik olarak gerçekleşebilir. Uzun süredir kullanmayan hesapların dondurulması söz konusudur. Hesabın dondurulması sırasında velilerimize kaydedebilirsiniz. Eğer hesabınızı geri almak istiyorsanız belli bir süreliğine hesabınızı geri almak için zaman tanınır. Bu zaman geçirmemek kaydıyla hesabınızı tekrar açabilirsiniz. Facebook hesabının kalıcı olarak silinmesi belli bir süreyi kapsar. Kullanıcılar dondurdukları hesapları tekrar açmak isterse Facebook bu imkanı sunar.

Hesap dondurma işlemleriz sırasında tüm velilerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Gizlilik ayarları bölümünden hesap dondurma işlemlerini yapabilirsiniz. Bir hesabın dondurulması hesabı kalıcı olarak kapatmaz. Sadece hesap görünür olmaz. Arkadaşlarınız sizin hesabınıza göremez. Ayrıca hesap dondurma işlemlerinde Facebook neden hesabın dondurulacağını ait sorular sorar. Bu soruları cevapladıktan sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesap Merkezi ile Hesabın Dondurulması

Hesap merkezi ile hesabın dondurulması adımları ile birlikte bir hesabın talimatlara uygun bir şekilde dondurulması mümkündür. Hesap merkezi üzerinden hesabını dondurmak isteyen kimseler Facebook hesabına erişmelidir. Ayarlar ve gizlilik bölümünde hesaplar merkezine tıklamanız yeterlidir. Daha sonrasında kişisel detaylar ve hesap sahipleri ile kontrolü sekmesine giriş yapmamız gerekir. Dondurmak istediğiniz hesabınıza ve profilinizi tercih ederek hesabı dondur seçeneği ile devama tıklayabilirsiniz. Bu sayede hesabınız hesap merkezi ile dondurulur.

Facebook hesabında hesap dondurma işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Hesap dondurmak için hesap sahipliği ve kontrolü seçeneği üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanında hesabınızı dondurduğunuz da ayarlarda hesabı dondurma işlemine devam et demeniz gerekir. Sonrasında hesabınızın dondurulduğunu dair ibareyi görmeniz lazımdır. Hesap dondurma işlemleri sonrasında yanlışlıkla hesabınıza şifreniz ve kullanıcı adınız ile giriş yaparsanız hesap dondurma geçersiz sayılır. Hesabınıza tekrar erişmek için yapmanız gereken tek şey kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmaktır. Fakat hesabı dondurduktan sonra şifrenizi unutursanız yardım merkezinden yararlanabilirsiniz.

Hesap merkezi üzerinden birbirinden farklı işlemler yapmak mümkündür. Kullanıcı şifre ve profil adını bilmesi gerekir. Ancak bu şekilde hesaba erişmeli ve sonrasında dondurma işlemini yapmalıdır. Eğer mevcut hesabınızın şifresini bilmiyorsanız öncelikli olarak şifrenizi hatırlamalı ya da şifrenizi yenilemelisiniz. Şifrenizi yeniledikten sonra hesaba giriş yapmalı ve daha sonra ayarlar ve gizlilik bölümünden hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook'ta Hesap Dondurulunca Neler Gerçekleşir?

Facebook hesabını dondurma hizmeti ile birlikte hesabınızı geçici bir süreliğine askıya alabilirsiniz. Hesabınızı askıya almak için yapmanız gereken hesap ayarları ve gizlilik bölümünden hesabınıza dondurmaktır. Ayrıca hesabınızı dondurduktan sonra bazı işlemler gerçekleşir. Öncelikli olarak profilinizi arkadaşlarınız göremez. Eğer tekrar kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparsanız herkes profilinizi tekrardan görebilir. Hesabınız hakkındaki bütün bilgiler görünmez olur. Bu durum sadece profil bilgileriniz için geçerlidir. Hesabınızda mesajlaştığınız kişilerle profil bilgilerinizi karşı taraf tarafından görülmesi mümkündür. Arkadaşlarınız profil resminizi göremez fakat mesajlara erişilebilir.

Bir grupta yönetici iseniz yorumlarınız ve daha önce yaptığınız işlemleri görebilirsiniz. Hesap dondurma işlemleri sonrasında grup yöneticiliğinde yaptığınız bütün işlemler herkes tarafından görülür. Sadece profil resminiz görülmez. Yorumlarınız ve grup profilindeki yaptığınız her işlem herkes tarafından görülür. Eğer görünmesini istemiyorsanız hesabınızı tamamen kapatmanız gerekir. Dilerseniz grup yöneticiliğinden çıkabilirsiniz.